Materlabel - Druk na Durst Tau
WYTRZYMAŁE
ETYKIETY FOLIOWE

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ DRUKU

  • rozdzielczość 1200 DPI
  • prędkość do 80 m/min

RÓŻNE RODZAJE ETYKIET FOLIOWYCH

  • folia biała i srebrna
  • folia transparentna
  • clear, OPQ

ETYKIETY FOLIOWE - FOLIA PP (POLIPROPYLENOWA)

Etykiety polipropylenowe są zdecydowanie trwalsze od etykiet papierowych i stosowane są tam, gdzie niezbędna jest wysoka trwałość oraz odporność na ścieranie i warunki atmosferyczne. Popularne w przemyśle spożywczym. Znajdują swoje zastosowanie na sztywnych opakowaniach, pojemnikach z tworzyw sztucznych, wyrobach mrożonych, a także produktach wymagających specjalnych aplikacji (np. opony)

Etykiety foliowe na roli

Etykiety drukowane produkowane są jako etykiety na roli, które po wydrukowaniu nawinięte są na roli. Stosowana jest tutaj rolka wykonana z grubej tektury, która jest dopasowana do średnicy istniejącego aplikatora etykiet u klienta. W teorii, każda średnica rdzenia rolki jest możliwa, ale w praktyce stosuje się głównie rolki o średnicy 26, 40, 50 i 76 mm. Podczas nawijania etykiet na rolę należy zwrócić szczególną uwagę na kierunek nawoju etykiet, tak aby etykiety prawidłowo były aplikowane na produkt. Zwykle etykiety są nawinięte do wewnątrz lub na zewnątrz rolki etykiet.

Uniwersalne etykiety foliowe

Nasze etykiety mogą przybrać dowolny kształt, w zależności od potrzeb Klienta. Dzięki temu udogodnieniu technologicznemu, dostarczamy rozwiązania dla dużych partii oraz krótkich serii produktowych. Materiał podłoża, na którym etykieta pozostaje do momentu oderwania i przyklejenia, jest wykonany z cienkiego pergaminowo-satynowego papieru lub też specjalnego materiału foliowego przeznaczonego do zastosowania dla specjalnych maszyn etykietujących w bardzo szybkim tempie. Ponieważ na materiał podłoża bardzo często jest umieszczana kleista strona etykiety, pomiędzy etykietę, a podłoże jest jeszcze umieszczana dodatkowa warstwa sylikonu, co ułatwia oderwanie etykiety od podłoża. Materiał nośny po aplikacji etykiet nie jest już potrzebny i może być poddany recyklingowi.

Wygodna aplikacja etykiet

Gotowe rolki etykiet są zapakowane i bezpiecznie dostarczone do klienta. Klient umieszcza rolki etykiet w istniejącej maszynie aplikującej etykiety. Istnieje wiele urządzeń aplikujących etykiety, od prostych etykieciarek stołowych, ręcznych, po w pełni zautomatyzowane maszyny etykietujące z ogromną szybkością i sprawnością.

Nasz nowoczesny park maszynowy pozwala na uzyskanie dowolnych, nawet najbardziej fantazyjnych kształtów, dzięki nowoczesnym metodom wykrawania etykiet samoprzylepnych. Rozwiązania, które proponujemy to oszczędność dla Klientów i efekt końcowy pozwalający wyróżnić się wśród innych produktów.

Dostępne wersje kolorystyczne: biała, srebrna, transparentna, clear, OPQ