Materlabel - Druk na Durst Tau
ETYKIETY DRUKOWANE
NA PAPIERZE

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ DRUKU

  • rozdzielczość 1200 DPI
  • prędkość do 80 m/min

PAPIER W RÓŻNYCH KOLORACH

  • papier biały
  • papier złoty
  • papier srebrny

ETYKIETY PAPIEROWE

Papier to najpopularniejszy materiał do wydruku etykiet, które przeznaczone są do krótkotrwałej ekspozycji i nie będą narażone na działanie trudnych warunków atmosferycznych (przede wszystkim dużej wilgotności). Etykiety papierowe stosuje się głównie na produktach eksponowanych wewnątrz pomieszczeń. Papier często używa się do wydruku etykiet ogólnego przeznaczenia aplikowanych np. na opakowaniach kartonowych, butelkach, a także opakowań zbiorczych.

Etykiety papierowe na roli

Wyprodukowane etykiety konfekcjonowane są na rolce. Stosowana jest tutaj rolka wykonana z grubej tektury, która jest dopasowana do średnicy istniejącego aplikatora etykiet u klienta. W teorii, każda średnica rdzenia rolki jest możliwa, ale w praktyce stosuje się głównie rolki o średnicy 26, 40, 50 i 76 mm. Podczas nawijania etykiet na rolę należy zwrócić szczególną uwagę na kierunek nawoju etykiet, tak aby etykiety prawidłowo były aplikowane na produkt. Etykiety są nawinięte do wewnątrz lub na zewnątrz rolki etykiet.

Szerokie zastosowanie

Laserowe wycinanie pozwala nadać etykiecie dowolny kształt bez kosztów wykrojnika, w zależności od potrzeb Klienta. Dlatego też przy niewielkich nakładach oraz krótkich seriach produktowych jest to najszybsze i najtańsze rozwiązanie, bardzo przydatne tam, gdzie etykieta ma być gotowa od ręki. Etykiety samoprzylepne wymagają użycia podkładu, który przytrzymuje klej do momentu, gdy etykieta będzie gotowa do użycia. W zależności od przeznaczenia, podkład może być foliowy lub papierowy. Podkłady są powlekane, co pozwala na łatwe i dokładne odklejanie etykiety w odpowiednim momencie.

Wygodna aplikacja etykiet

Gotowe rolki etykiet są zapakowane i bezpiecznie dostarczone do klienta. Klient umieszcza rolki etykiet w istniejącej maszynie aplikującej etykiety. Istnieje wiele urządzeń aplikujących etykiety, od prostych etykieciarek stołowych, ręcznych, po w pełni zautomatyzowane maszyny etykietujące z ogromną szybkością i sprawnością.

Nasz nowoczesny park maszynowy pozwala na uzyskanie dowolnych, nawet najbardziej fantazyjnych kształtów, dzięki nowoczesnym metodom wykrawania etykiet samoprzylepnych. Rozwiązania, które proponujemy to oszczędność dla Klientów i efekt końcowy pozwalający wyróżnić się wśród innych produktów.

Dostępne wersje kolorystyczne: papier standardowy biały oraz metalizowany: srebrny lub złoty