Materlabel - Druk na Durst Tau
WYKORZYSTAJ
DODATKOWE EFEKTY

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ DRUKU

  • rozdzielczość 1200 DPI
  • prędkość do 80 m/min

WIELE MOŻLIWOŚCI

  • lakierowanie
  • laminowanie
  • coldstamping

TECHNOLOGIE USZLACHETNIANIA

Prostym i bardzo popularnym sposobem na wyróżnienie produktu jest jego uszlachetnienie. Pozwala ono stosunkowo niewielkim kosztem zmienić zwykłą etykietę w produkt o wysokich walorach estetycznych, a także znacząco wpływa na jakość drukowanych materiałów. Uszlachetnianie druków sprawia, że finalny produkt staje się trwalszy i bardziej wytrzymały, a jego barwy mocniej nasycone. Proponujemy szereg rozwiązań, które poprawią estetykę produktu oraz podkreślą te cechy, które chcieliby Państwo wyróżnić.

Lakierowanie

pozwala ożywić etykietę i wydobywa kolor, zabezpiecza również etykietę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz poprawia jej estetykę. Bardzo efektowne rozwiązania daje łączenie lakierów matowych i błyszczących w jednym druku.

Lakierowanie wybiórcze – pokrywa wybrane elementy projektu, prze co stwarza dodatkowy wizualny efekt

Lakier wypukły - Lakier stosowany do druku alfabetem Brail`a oraz oznakowań dla osób niewidomych. Trójkąty informujące o niebezpiecznych składnikach umieszczamy na zadrukowanych etykietach lub na małych transparentnych doklejkach. Lakier wypukły stosujemy w zdobieniach uzyskując ciekawe efekty 3D.

Laminowanie

Laminacja polega na przykryciu zadrukowanej etykiety cienką warstwą folii. Pozwala to na zabezpieczenie przed uszkodzeniem substancjami tłustymi, żrącymi, mechanicznymi czy też zabrudzeniem . Zastosowanie folii do laminowania powoduje także usztywnienie etykiety. Dysponujemy laminacją matową i błyszcząca – obie laminacje stanowią alternatywę do lakierów UV, jednak nie ma możliwości połączenia na etykiecie dwóch rodzajów laminacji.

Coldstamping

Efekt uzyskuje się poprzez naniesienie bardzo cienkiej folii metalizowanej (złotej, srebrnej) na zadrukowywane podłoże. Dodatkowo poprzez naniesienie odpowiedniego koloru Pantone na srebrzenie pozwala na uzyskanie dużej bazy kolorów metalicznych. Istnieją również folie do cold-stampingu z różnymi efektami wizualnymi np. holograficzne.

DOSTĘPNE MATERIAŁY

Materiał Gramatura etykiety Grubość etykiety Klej Aplikacja Użytkowanie Wilgoć Uszkodzenia mechaniczne Certyfikat
Papier biały półpołysk, klej standard81 g/m276 μmakrylowymin. 5oCod -20oC do 80oCnieodpornynieodpornyPobierz
Papier biały półpołysk, klej mocny81 g/m276 μmkauczukowymin. 0oCod -40oC do 70oCnieodpornynieodpornyPobierz
Papier biały półpołysk, klej odlepny81 g/m276 μmakrylowymin. -15oCod -30oC do 80oCnieodpornynieodpornyPobierz
Papier srebrny, klej mocny84 g/m272 μmkauczukowymin. 0oCod -40oC do 70oCnieodpornynieodpornyPobierz
Papier złoty, klej mocny83 g/m264 μmkauczukowymin. 0oCod -40oC do 70oCnieodpornynieodpornyPobierz
Folia PP biała, klej standard46 g/m250 μmakrylowymin. 5oCod -40oC do 80oCodpornyodpornyPobierz
Folia PP biała, klej mocny45 g/m260 μmkauczukowymin. 0oCod -40oC do 70oCodpornyodpornyPobierz
Folia PP biała, klej standard specjalny59 g/m257 μmakrylowymin. 0oCod -20oC do 80oCodpornyodpornyPobierz
Folia PP biała, klej odlepny45 g/m260 μmakrylowymin. -15oCod -30oC do 80oCodpornyodpornyPobierz
Folia PP biała, klej opaque47 g/m261 μmakrylowymin. 5oCod -20oC do 80oCodpornyodpornyPobierz
Folia PP transparentna, klej standard46 g/m250 μmakrylowymin. 5oCod -40oC do 80oCodpornyodpornyPobierz
Folia PP srebrna, klej mocny51 g/m251 μmkauczukowymin. 0oCod -40oC do 70oCodpornyodpornyPobierz
Folia PET biała, klej standard76 g/m250 μmakrylowymin. 5oCod -40oC do 150oCodpornyodpornyPobierz

Papier półpołysk

Uniwersalny materiał, najczęściej stosowany do wydruku etykiet, dostępny w kilku wersjach kolorystycznych: biały, metalizowany w kolorze srebrnym i złotym. Papier z przeznaczeniem do wydruku etykiet ogólnego przeznaczenia aplikowanych m.in. na kartonowych opakowaniach, który można stosować także z artykułami spożywczymi. Etykiety papierowe przeznaczone są do krótkotrwałej ekspozycji wewnątrz pomieszczeń.

Folia PP (Polipropylenowa)

Folia o szerokim zastosowaniu w produkcji etykiet, gdzie niezbędna jest wysoka trwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne i ścieranie. Cechuje ją zdecydowanie większa wytrzymałość niż etykiety papierowe, dlatego idealnie znajduje swoje zastosowanie na pojemnikach z tworzyw sztucznych, wyrobach mrożonych, sztywnych opakowaniach, a także produktach wymagających specjalnej aplikacji. Dstepna jest w pięciu wersjach kolorystycznych: biała, srebrna, transparentna, clear i OPQ.

KLEJE

Klej Standard

Zastosowanie: OGÓLNE

Klej Standard na bazie akrylu. Wszechstronnie stosowany do różnorodnych powierzchni, charakteryzuje się dużą trwałością i dobrą przyczepnością. Sprawdza się także w niskich temperaturach. Klej można stosować z artykułami spożywczymi.

Klej Mocny

Zastosowanie: TWORZYWA SZTUCZNE HDPE, PE, PP, TEFLON LUB NIERÓWNE, SZORSTKIE POWIERZCHNIE

Klej Mocny na bazie kauczuku. Wyróżnia się mocnym działaniem nawet w stosunku do materiałów o opornej przyczepności. Stosować go można na różnorodnych podłożach, nierównych, wygiętych, szorstkich oraz apolarnych.

Klej Standard Specjalny

Zastosowanie: tworzywa sztuczne HDPE, PE, PP teflon

Permanetny, przezroczysty klej o bardzo dobrej przyczepności, polecany szczególnie w branżach stosujących sztywne pojemniki. Doskonale sprawdza się podczas utrudnionych aplikacji etykiet w temperaturze 0 stopni C oraz zapewnia bardzo dobry efekt nawet w przypadku powierzchni apolarnych.

Klej Odlepny

Zastosowanie: OGÓLNE

Klej Akrylowy o dobrej przyczepności do ogólnego stosowania. Zapewnia możliwość szybkiego i łatwego odklejania etykiet przy jednoczesnym pozostawieniu czystego podłoża, nawet po dłuższym okresie użytkowania.